Written by yalitim

Teras İzolasyonu

Teras izolasyonu, terasın zeminine uygulanan bir yalıtım türüdür. Teras zemini fayanslardan veya seramik bir yapıdan oluşabilir fakat bu yağmurlara karşı yeterince dayanıklı değildir ve alt katlara su sızmasının önüne geçemez.

Terasın yalıtımı

İyi tasarlanmış bir teras evin gerçek gururu olabilir. Ancak, diğer yandan, binanın en hassas ve operasyonel olarak belirli bölümlerinden biridir. Kötü bir şekilde yalıtılmış bir teras ilk kıştan sonra kullanılamaz duruma gelebilir.

Teras Yalıtımı Nasıl Olmalı

Birçok insan bir terasa sahip olmak istiyor – burada sıcak, güneş, kebap yemeklerinde güneşlenebilirsiniz, sadece temiz havada dinlenebilirsiniz.Beklenti cazip, ancak teras yapımında en küçük hatalar bile en istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Terasın ilk ve en önemli “düşmanı” nemdir.

“Teras” ve “balkon” kavramları sıklıkla eşanlamlı olarak kullanılır. Ancak, bu tamamen doğru değil. Çoğu zaman, teras evin oturma odasının üzerinde bulunan bir platformdur. Bu nedenle, balkondan farklı olarak, teras, “üflemenin” doluluğunu elementlerden ve bir kişinin toplumsal yaşam aktivitesinden alır.

Polyure Teras Kaplama

Teras düz bir çatı üzerinde başarıyla düzenlenebilir. Bu durumda, tüm sızdırmazlık ve ısı yalıtımı gereksinimlerini karşılamalıdır. Ancak, çatıdan farklı olarak, teras, burada kurulacak olan kişilerin, mobilyaların ve diğer ekipmanların ağırlıkları dikkate alınarak tasarlanmalıdır.

Su yalıtımı daha fazla dikkat edilir. Döşeme aşamasında yapılan hatalar pahalı olabilir. Isı yalıtımı da öyle. Kışın, evdeki ve sokaktaki sıcaklık radikal olarak farklı olduğunda, damlası özellikle terasta olmak üzere teras tasarımının tahrip edilmesine neden olabilir. Bu nedenle, bunları döşerken, elastik, dona dayanıklı bir yapıştırıcı kullanmak gereklidir.

Isıtmalı odanın üzerindeki teras çoğu zaman bu gibi yapısal katmanlara sahiptir:

1) çatı
2) yaklaşık% 2’lik bir eğim açısı ile yaklaşık 4 cm kalınlığında bir dengeleyici tabaka
3) buhar bariyeri tabakası
4) ısı yalıtımı – yaklaşık 12 cm kalınlığında polistiren
5) Şap
6) su yalıtımı
7) dolgu – 2 cm ince kum
8) kayma tabakası
9) beton takviye katmanı
10) teras örtüsü.

11) Polyurea Yalıtım Kaplaması

Detaylı bilgi için tıklayınız.

0538 570 20 47