Written by yalitim

Çatı İzolasyonu

Çatı izolasyonu

binanın ısı yalıtımı için önemliyken aynı zamanda da binayı dış etkilere karşı korumada da etkili bir çözümdür. Bu binanın ömrünü uzatır ve uzun vadede veya kısa vadede oluşacak olan maddi zararların önüne geçer.

Poliüretan esaslı püskürtülmüş ısı yalıtımı , benzersiz ısı ve ses yalıtım özelliklerine sahiptir. En az kullanılan sprey kaplamaları mantar üzerine – mükemmel özelliklere ve çekici bir görünüme sahip doğal bir malzeme. Püskürtme maliyeti oldukça yüksektir ve tabakanın kalınlığına ve iş yerine göre metrekare başına çeşitli maliyetler çıkmaktadır

POLYUREA ÇATI YALIMININ ÖZELLİKLERİ

Püskürtülen ısı yalıtımı, yalnızca bu malzemede bulunan bir dizi özelliğe sahiptir: soğuk köprülerin nedeni olan eklemlerin olmaması ; kıvırcık yüzeylerin ısınma olasılığı ; metal yapıların korozyon koruması ; Yüksek yapışma , yoğuşma ve küf oluşumunu ortadan kaldıran poliüretan köpük tabakası ve duvar arasında boşluk olmaması; yalıtım filmi korunmadan yapabileceğiniz buhar-su geçirmez malzeme; İşin yüksek verimliliği – günde iki kişi 1000 metrekare başına poliüretan köpüğü uygulayabilir. yüzey metre. Eksiklikler arasında yüksek maliyetler, formülasyonun püskürtülmesi için özel ekipman ihtiyacı, işin tamamlanmasından üç gün sonra devam eden hoş olmayan bir koku bulunmaktadır .
Polyurea nın  karıştırılması ve püskürtülmesiyle elde edilen köpük ve poliol katılaştığı zaman bir poliüretan köpük tabakası oluşur. Köpük oluşum süreci birkaç saniye sürer, sertleşme – birkaç dakika. Alınan yalıtım aşağıdaki özelliklere sahiptir : termal iletkenlik katsayısı : 0.025 – 0.04 W / m * K – ekstrüde polistirenden biraz daha iyi; hizmet ömrü : 25 – 30 yıl – polistiren köpük ile aynıdır; Çalışma sıcaklığı -150 ila +145 derece arasında mükemmel bir göstergedir; yoğunluğu 7 ila 60 kg / cu. m , 35 kg / cu’dan daha fazla bir yoğunlukta. m malzeme su yalıtımı olarak kullanılabilir; Su emme : % 0,04 – artan yoğunluk ile azalır. Üreticiler poliüretan köpüğün çevre açısından güvenli olduğunu ve yanmayı desteklemediklerini, asit ve küfün etkisiz olduğunu garanti eder .

Püskürtmeli ısı yalıtım uygulama tekniği

Püskürtülen ısı yalıtımı geleneksel malzemelere göre bir çok avantajı vardır, ancak geniş çaplı uygulaması yüksek fiyatlar ile sınırlandırılmaktadır. Modern yapı malzemeleri pazarı, herkesin ısı yalıtım malzemelerini cebinde ve uygulama şartlarında seçmesini sağlar. Neyin en iyi olduğuna karar verin: iyi paranızı ödeyin ve bir gün sonra sıcak bir ev alın ya da geleneksel malzemelerle kendinizi ısıtın.

0538 570 20 47